DomJur update eerste helft 2014
Op Domjur.nl staan Nederlandse uitspraken en rechtspraak met betrekking tot domeinnamen. In het bijzonder .nl-domeinnamen. De meest recente uitspraak die nog niet hier is gepubliceerd.
WIPO Arbitrage 29-11-2013, DNL2013-0049 (inzake A tegen B, geschillenbeslechter: Remco van Leeuwen), DomJur 2013-1015
Eiser is persoonsnaam A tevens h.o.d.n. Money4Wheels. Verweerder is persoonsnaam B, houder van de domeinnamen money4wheelsautoverpanden.nl en money4wheelsverpanden.nl. Eiser vordert met succes overdracht van de domeinnamen op grond van artikel 2.1 van de geschillenregeling. 
Het is niet gebleken dat verweerder enig recht of legitiem belang bij de domeinnamen heeft. Ten slotte stelt de geschillenbeslechter vast dat verweerder de domeinnamen niet te kwader trouw geregistreerd heeft, maar wel te kwader trouw gebruikt. Voor deze vaststelling is redengevend dat verweerder de domeinnamen niet aan eiser overdraagt terwijl reeds in rechte vast is komen te staan dat het gebruik van de domeinnamen door de opdrachtgever van verweerder inbreuk maakt op de rechten van eiser.
WIPO Arbitrage 05-12-2013, DNL2013-0039 (inzake Navico Inc. tegen  Marine Depth Sounders International, geschillenbeslechter: Gregor Vos), DomJur 2013-1016
Eiser  is Navico Inc., houder van het Benelux-woordmerk LOWRANCE. Verweerder  is Marine Depth Sounders International, houder van de domeinnaam  lowrance.nl en voormalig (sub) distributeur van eisers producten. Eiser  vordert succesvol overdracht van de domeinnaam.
Verweerder heeft  geen recht op of legitiem belang bij de domeinnaam. Ten aanzien van het  gebruik te kwader trouw stelt de geschillenbeslechter vast dat nu  verweerder niet langer verbonden is aan de onderneming van eiser en  eiser verweerder heeft gesommeerde de domeinnaam over te dragen,  verweerder de domeinnaam te kwader trouw gebruikt.
WIPO Arbitrage  03-12-2013, DNL2013-0032 (inzake Vermeeren Advocatuur & Mediation  B.V. tegen verweerder, geschillenbeslechter: Alfred Meijboom), DomJur 2013-1018
Eiseres  is Vermeeren Advocatuur en Mediation B.V., h.o.d.n. De Letselschade  Raetsman. Verweerder is houder van de domeinnaam  letselschaderaadsman.nl. Eiseres vordert zonder succes overdracht van de  domeinnaam.
Kenmerkend voor de handelsnaam is de oudhollands  aandoenende schrijfwijze van het element ‘raetsman’. Hoewel eiseres en  verweerder landelijk dezelfde diensten aanbieden, is er pas sprake van  verwarringsgevaar indien de domeinnaam slechts in geringe mate van de  handelsnaam afwijkt. Voorzover de handelsnaam onderscheidende kracht  heeft ligt dat volgens de geschillenbeslechter in de bijzondere  schrijfwijze. Daarmee kan niet worden gezegd dat de domeinnaam die in  hedendaags Nederlands is geschreven en een beschrijvende aanduiding is  slechts in geringe mate van de handelsnaam afwijkt. De domeinnaam is  zodoende niet identiek aan de handelsnaam van eiseres of stemt daarmee  verwarringwekkend overeen.
WIPO Arbitrage 14-01-2014, DNL2013-0027 (inzake NoaNoa ApS tegen Bumo Beheer, geschillenbeslechter: Tjeerd Overdijk), DomJur 2014-1023
Eiser  is NoaNoa ApS, houder van het gemeenschapsmerk NOA NOA. Verweerder is  Bumo Beheer, houder van de domeinnaam noanoa.nl. De domeinnaam wordt  niet gebruikt voor bedrijfsactiviteiten van verweerder, maar voor  informatievoorziening voor een offline winkel, Noa Noa for Women, te  Apeldoorn. Noa Noa for Women verkoopt geen goederen van eiser. Eiser  vordert zonder succes overdracht van de domeinnaam. 
Verweerder  heeft legitiem belang bij dan wel recht op de domeinnaam met betrekking  tot het doel online informatie te bieden over de offline shop.
WIPO Arbitrage 10-01-2014, DNL2013-0056 (inzake Mionetto S.p.A. tegen Hbmeo Concepts B.V., geschillenbeslechter: Willem Hoorneman), DomJur 2014-1024
Eiser  is Mionetto S.p.A., houder van het merk MIONETTO en de domeinnaam  mionetto.com. Verweerder is Hbmeo Concepts B.V., houder van de  domeinnaam mionetto.nl. Eiser vordert met succes overdracht van de  domeinnaam. 
De geschillenbeslechter stelt vast dat de domeinnaam  verwarringwekkend overeenstemt met het merk van eiser. Dat verweerder  tevens de domeinnaam te kwader trouw gebruikt, blijkt uit het feit dat  de daaraan gekoppelde website gebruikt wordt voor commercieel gewin,  door gebruik te maken van de verwarring die ontstaat tussen eisers merk  en de domeinnaam ten aanzien van de bron, sponsoring en verbondenheid.
WIPO  Arbitrage 21-01-2014, DNL2013-0048(inzake Coolenergy B.V. tegen V.O.F.  Huijbregts Koeltechniek Industrie en AGF, geschillenbeslechter: Richard  van Oerle), DomJur 2014-1025
Eiser  is CoolEnergy B.V., zusteronderneming van CoolEnergy GmbH. CoolEnergy  is houder van het Gemeenschapsmerk COOLENERGY. Verweerder is V.O.F.  Huijbregts Koeltechniek Industrie en AGF, houder van de domeinnaam  coolenergy.nl en het Beneluxmerk COOLENERGY. Eiser vordert zonder succes  overdracht van de domeinnaam.
De geschillenbeslechter stelt vast  dat de domeinnaam van verweerder verwarringwekkend overeenstemt met het  gemeenschapsmerk van eiser. Verweerder heeft echter wel legitiem belang  bij dan wel recht op de domeinnaam (welke hij verkregen heeft uit een  faillissementsboedel), aangezien de domeinnaam ouder is dan het merk van  eiser.
WIPO Arbitrage 30-01-2014, DNL2013-0055(inzake Time  Export A.S./O'Flaherty Finance Corporation tegen Kraan en Truck Service,  geschillenbeslechter: Remco van Leeuwen), DomJur 2014-1028
Eisers  zijn Time Export A/S en O’Flaherty Finance Corporation, houders van de  Gemeenschapsmerken VERSALIFT en VERSALIFT & design en het  Beneluxmerk VERSALIFT. Verweerder is Kraan en Truck Service, houder van  de domeinnaam versalift.nl. Eisers vorderen succesvol overdracht van de  domeinnaam.
verweerder heeft geen legitiem belang bij dan wel  recht op de domeinnaam. Ten slotte is gebleken dat verweerder geen  toestemming van eisers heeft gekregen met betrekking tot gebruik van de  domeinnaam en op de website, welke gekoppeld is aan de domeinnaam,  producten van concurrenten van eisers worden aangeboden zodat vaststaat  dat de domeinnaam te kwader trouw gebruikt wordt. 
WIPO Arbitrage  23-01-2014, DNL2013-0045(inzake X, Hierbas de Ibiza Parfums tegen  Systematicals, geschillenbeslechter: Willem Leppink), DomJur 2014-1041
Eiser  is [persoonsnaam 1] houder van de merknaam HIERBAS DE IBIZA en de  domeinnaam hierbasdeibiza.com. Verweerder is Systematicals, houder van  de domeinnamen hierbasdeibiza.nl en hierbasibiza.nl. Eiser vordert  zonder succes overdracht van de domeinnaam.
De  geschillenbeslechter stelt vast dat de domeinnaam hierbasdeibiza.nl van  verweerder verwarringwekkend overeenstemt met het merk van eiser,  aangezien de domeinnaam identiek is aan het merk van de eiser. Ook de  domeinnaam hierbasibiza.nl van verweerder stemt verwarringwekkend  overeen met het merk van de eiser, omdat de woordelementen HIERBAS en  IBIZA ook de belangrijkste onderdelen van het woordmerk van eiser zijn.
WIPO  Arbitrage 06-05-2014, DNL2013-0063(inzake Karl Dungs GmbH & Co. KG  tegen Zeptor Private, geschillenbeslechter: Richard van Oerle), DomJur 2014-1052
Eiser  is Karl Dungs GmbH & Co. KG, houder van de merknaam DUNGS.  Verweerder is Zeptor Private, houder van de domeinnaam dungs.nl. Eiser  vordert succesvol overdracht van de domeinnaam.
Verweerder heeft  geen legitiem belang bij of recht op de domeinnaam, omdat verweerder  geen gebruik maakt van de domeinnaam om slechts als wederverkoper  producten van eiser te verkopen. Ten slotte stelt de  geschillenbeslechter vast dat de verweerder de domeinnaam te kwader  trouw geregistreerd heeft en te kwader trouw gebruikt.   
WIPO Arbitrage 07-05-2014, DNL2014-0006(inzake Sporoptic Pouilloux tegen Optiek B.V., geschillenbeslechter: Gregor Vos), DomJur 2014-1053
Eiser  is Sporoptic Pouilloux, houdster van de merkrechten VUARNET en V  VUARNET. Verweerder is [Persoonsnaam] Optiek B.V., houder van de  domeinnaam vuarnet.nl. Eiser vordert succesvol overdracht van de  domeinnaam. 
De geschillenbeslechter stelt vast dat de domeinnaam  vuarnet.nl van verweerder verwarringwekkend overeenstemt met het merk  van eiser, aangezien de domeinnaam geheel of nagenoeg geheel identiek is  aan het merk van de eiser. Het dominante element van beide merken is  immers VUARNET. Vervolgens stelt de geschillenbeslechter vast dat  verweerder geen legitiem belang bij of recht op de domeinnaam heeft,  omdat de verweerder niet voldoet aan de vier cumulatieve Oki Data  criteria.Ten slotte stelt de geschillenbeslechter vast dat de domeinnaam  te kwader trouw is gebruikt.
Vzr. Rechtbank Gelderland 29-10-2013, C/05/248707/KG ZA 13-451 (Rieberjo tegen DRI), DomJur 2014-1059Eiseres  is Rieberjo B.V., houdster van het woordmerk AIRWASH. Gedaagde is Dutch  Research & Innovations, houdster van de domeinnamen airwash.info en  dribv.com. Beide B.V.’s zijn opgericht door [persoonsnaam], aan wie  diverse octrooien verleend zijn voor het Ariwash systeem voor het  reinigen van tepelvoeringen na het melken van koeien. Eiseres vordert  zonder succes om gedaagde te verbieden inbreuk te maken op de  merkrechten van het (woord)merk AIRWASH en het gebruik van deze tekens  op de websites airwash.info en dribv.com.
De voorzieningenrechter  is van oordeel dat gedaagde gerechtigd is tot het gebruik van het merk,  zodat er geen sprake kan zijn van een merk- of handelsnaaminbreuk.
WIPO  Arbitrage 06-06-2014, DNL2014-0013 (inzake Stichting Krav Maga, IKMF  Nederland tegen Hartkamp Sports & Wellness, geschillenbeslechter:  Hub Harmeling), DomJur 2014-1064
Eiser  is Stichting Krav Maga/IKMF Nederland, houder van de domeinnaam  kravmaga-ikmf.nl. Verweerder is Hartkamp Sports & Wellness, houder  van de domeinnaam ikmf.nl. Eiser vordert zonder succes overdracht van de  domeinnaam.
Op basis van de website van eiser en de inhoud  daarvan, trekt de geschillenbeslechter de conclusie dat eiser de  handelsnaam daadwerkelijk voert en dat voldoende vaststaat dat eiser  rechthebbende is op de handelsnaamrechten met betrekking tot de  handelsnaam ‘IKMF’. De geschillenbeslechter stelt vast dat de domeinnaam  ikmf.nl van verweerder verwarringwekkend overeenstemt met het merk van  eiser, aangezien de domeinnaam overeen stemt met de handelsnaam van de  eiser.
WIPO Arbitrage 02-06-2014, DNL2014-0014 (inzake V.O.F.  Huurkraam.nl  tegen verweerder, geschillenbeslechter: Remco van  Leeuwen), DomJur  2014-1065
Eiser   is V.O.F. Huurkraam.nl, [persoonsnaam 1]. Verweerder is [persoonsnaam   2], houder van de domeinnaam huureenkraam.nl. Eiser vordert met succes   overdracht van de domeinnaam.
Uit het verweerschrift blijkt dat   verweerder onvoorwaardelijk wil meewerken aan de overdracht van de   domeinnaam. Op grond van artikel 19.1 van de geschillenregeling acht de   geschillenbeslechter het juist om de eis toe te wijzen op basis van de   verklaring van de verweerder. De geschillenbeslechter heeft geen   inhoudelijk oordeel gevormd.
WIPO Arbitrage 06-06-2014, DNL2014-0015 (inzake Ticken B.V. tegen Media Village B.V., geschillenbeslechter: Paul Reeskamp), DomJur 2014-1066
Eiser  is Ticken B.V., houder van het woordmerk TET. Eiser biedt via  verschillende websites online cursussen aan. Verweerder is Media Village  B.V., houder van de domeinnaam tet.nl. Verweerder houdt zich bezig met  de handel in domeinnamen. Eiser vordert zonder succes overdracht van de  domeinnaam.
Mede gelet op de inhoud van de website die aan de  domeinnaam is gekoppeld, meent de geschillenbeslechter dat het niet  ondenkbaar is dat de domeinnaam in de toekomst op legitieme wijze kan  worden benut. Aan het vereiste van artikel 2.1 sub b van de  geschillenregeling wordt niet voldaan. De geschillenbeslechter stelt ten  overvloede vast dat er geen sprake is van een registratie dan wel  gebruik van de domeinnaam te kwader trouw.